مشاوره مدیریت و فناوری اطلاعات

تدوین برنامه راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات، معماری سازمانی، ارزیابی و سازمان دهی وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه خدمات مشاوره ای در پروژه های نرم افزاری و فناوری اطلاعات (تهیه RFP، مشاوره در خصوص انتخاب پیمانکار، برگزاری مناقصه و نظارت بر انجام پروژه ازنظر فنی) شناسایی و بهبود فرایندهای کسب‌وکار، مهندسی مجدد فرایندها، تدوین نظام ها و برنامه ریزی در سطوح عملیاتی سازمان ها .
اصلی‌ ترین خدمات قابل ارائه در این بخش عبارتند از:

- بازمهندسی فرايندهاي کسب وکار
- طراحی و بازبینی ساختار سازمانی
- تدوین و اجرای برنامه راهبردی
- ارائه خدمات تحقیق و توسعه بانکداری
- طراحی و پیاده‌سازی معماری سازمانی
- طراحی و استقرار نظام جامع ارزیابی عملکرد
- تدوین نظام‌ها و برنامه‌ریزی در سطوح عملیاتی سازمان‌ها
- برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌ها و همایش‌های تخصصی فناوری
- طراحی و استقرار نظام جامع مدیریت ریسک سازمانی
- ارزیابی و ساماندهی وضعیت فناوری اطلاعات
- طراحی و پیاده‌سازی نظام مدیریت محصول
- خدمات مشاوره در حوزه نرم‌افزار

مدیریت فرایندهای کسب و کار BPM
يك فرایند كسب و كار مجموعه‌ی هماهنگ، كامل و پويايي از فعاليت ‌هاي به‌هم مرتبط و در تعامل باهم است كه ارزشي را به مشتري خود عرضه مي‌دارد. يك فرایند كسب و كار بر روي توليد محصولات معيني متمركز است. اين موارد مي‌توانند محصولات فيزيكي يا موارد كمتر ملموسي مانند خدمات باشند. در یک تعريف عمومي، «یک فرایند کسب و کار مجموعه‌ی معینی از فعالیت‌های کاری است که در زمان و مکان معین، با یک آغاز و پایان معلوم و ورودی‌ها و خروجی‌های کاملاً شفاف و روشن انجام‌شده و ساختاری را برای اقدام شکل می‌دهد.»
مديريت فرایندهای كسب و كار رويكرد توانمندي براي بهبود عملكرد، خلق ارزش پیشنهادی برای مشتریان هدف و افرايش رضايت آنان در سازمان‌هاست. با وجود اقبال بالايي كه در مورد مزاياي شناخت فرایندها وجود دارد، بهبود فرایندهای كسب و كار همچنان يك هنر محسوب می‌شود تا يك علم، و نكات راهنماي موجود در اين مبحث همچنان مبهم و ناقص است. تحقيقات دانشگاهی نیز تاكنون بيشتر متمركز بر توصيف شیوه‌ی اجرا و پياده‌سازي موفقيت‌آميز بهبود فرایندهای كسب و كار بوده و اکثراً به تشریح وضعيت قبل و بعد از پياده‌سازي بهبود می‌پردازند، ولي در مورد نحوه‌ی واقعي بهبود بخشيدن سخني آورده نشده است. در مجموع می‌توان گفت كه بدنه‌ی دانش موجود در زمينه‌ی بهبود فرایندهای كسب و كار، عموماً محدود به توصيفات سطح بالايي از نمونه‌های اجرایی است که قابلیت محدودي براي تعميم به سایر سازمان‌ها دارند. بهبود فرایندهای كسب و كار، رويكرد سيستماتيكي است كه به سازمان‌ها در دستيابي به تغييرات معيني در شيوه‌ی انجام كسب و كارشان برای نیل به اهداف از پیش تعیین‌شده كمك مي‌كند. در اين شرايط و با توجه به فقدان راهنماهاي عملي براي بهبود فرایندهای كسب و كار با قابليت پياده‌سازي در محيط واقعي، پاسخگويي به نيازمندي اغلب سازمان‌ها مستلزم در اختيار داشتن تجربه و دانش عملي ناشي از نمونه‌هاي اجرايي است. شركت مهندسي صنايع ياس ارغواني با اتکا به نمونه تجربيات خود در اين حوزه يكي از معدود شركت‌هاي ارائه‌دهنده‌ی اين خدمات است كه توان برآورده ساختن اين نيازمندي نزد مشتريان خود را دارا است. اصلی‌ترین منافع قابل دستیابی از به‌خدمت گرفتن این بسته‌ از خدمات شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی را می‌توان در قالب موارد زیر خلاصه کرد:
تعريف معماري فرايندهاي كسب و كار با اتکا به چارچوب ‌هاي مرجع تخصصي (با تمركز بر بانكداري)
طراحي و اجراي نظام مديريت فرايندهاي كسب و كار
ارائه‌ي راهكارهاي اجرايي مؤثر بر بهبود نظام مديريت فرايندها
مستندسازي فرايندهاي وضع موجود در كوتاه ‌ترين زمان ممكن با توجه به تجربيات زياد در قالب‌ هاي زباني استاندارد و به‌روز كه برآورده‌ کننده‌ ی سريع نيازمندي‌ هاي فرايند مهندسي نرم‌ افزار نيز مي‌باشد.
شناسايي سريع اقدامات زودبازده بهبود فرايندهاي كسب و كار براي ايجاد تعهد و شور و اشتياق سازماني
اتخاذ رويكردهاي راهبردي و عملياتي بهبود فرايندهاي كسب و كار براي ايجاد يكپارچگي ميان اقدامات و ابتكارات بهبود در سازمان
شناسايي نيازمندي‌هاي نرم‌افزاري بهبود فرايندهاي كسب و كار و تدوين طرح توجيهي بهبود فرايندهاي كسب و كار از منظر نرم‌افزارهاي كاربردي
تجربیات موفق شرکت مهندسی صنایع یاس به همراه سبد متنوع و يكپارچه‌اي از خدمات مشاوره‌ و نرم‌افزاري این شرکت، متضمن بهره‌مندی مشتریان از منافع پیاده‌سازی این خدمات است.
مشاوره فناوری اطلاعات
توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و روند سریع پیشرفت ‌های تکنولوژیک در سطح دنیا، باعث شده تا مدیران سازمان ‌ها به فناوری اطلاعات فراتر از یک نیاز سازمانی بنگرند و بکارگیری فناوری اطلاعات را به‌ عنوان یک الزام در دستور کار خود قرار دهند.
به بیان دیگر، امروزه نقش فناوری اطلاعات برای سازمانی به قدری حائز اهمیت می‌باشد که بخشی از استراتژی‌ ها و جهت‌ گیری ‌های سازمانی را به خود اختصاص داده است. نقش فناوری اطلاعات به‌عنوان راه حل اساسی و پایه ‌ای در بهسازی فرایندهای سازمان، بهبود گردش و ذخیره‌ سازی اطلاعات، برنامه ‌ریزی منابع سازمان، توسعه منابع انسانی و در یک بیان کلی در افزایش بهره‌ وری و اثربخشی سازمان‌ها بر هیچ‌ کس پوشیده نیست.
واحد مشاوره فناوری اطلاعات شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی، با اتکا بر توان تخصصی، دانش و تجربه نیروی انسانی موجود، خدمات متعدد و متنوعی را در حوزه مشاوره فناوری اطلاعات به سازمان‌ ها ارائه می‌نماید که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
- تدوين برنامه راهبردي فناوري اطلاعات و ارتباطات
- معماري سازماني
- مدل ‌سازي و مستندسازي وضعيت فناوري اطلاعات و ارتباطات
- پیاده ‌سازی چارچوب‌ های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ITIL، COBIT
- مشاوره و نظارت بر پروژه‌ های فناوری اطلاعات
- طراحی و تدوین ساختار سازمانی حوزه فناوری اطلاعات
برنامه ریزی استراتژیک
سازمان ‌های پیشرو در محیط پرچالش کسب و کار امروز، آن ‌هایی نیستند که بیشترین منابع و بهترین قابلیت‌ ها را در اختیار دارند، بلکه گروهی در این دسته جای می‌گیرند که بیشترین قدرت انطباق را با پیرامون خود دارند. لزوم درک تغییرات محیطی و قدرت انطباق با آن‌ها، در راستای بیشینه کردن منافع بلند مدت ذی‌نفعان، رمز سر آمدی سازمان‌های موفق است. با شناخت این عوامل طراحی مکانیزمی برای ارزیابی حرکت در مسیر تحقق این اهداف ضرورت می‌یابد. طراحی و گردآوری مجموعه‌ ی مسنجمی از سنجه ‌ها که بیانگر واقعیتهای میزان انطباق سازمان با اهداف و نیات خود باشد نیز گام مهمی است که در مرحله‌ی بعدی ضرورت خواهد یافت.
شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی با درک این واقعیت و اتکا به تجربیات موفق خود در این زمینه، یکی از اصلی‌ترین خدمات قابل ارائه خود را در حوزه‌ ی تدوین و طرح‌ ریزی سیستم‌های مدیریت راهبردی و ارزیابی عملکرد قرار داده است. اصلی‌ترین بخش‌های این خدمت متشکل از شناسایی محیط‌ های تخصصی و عمومی پیرامون سازمان‌ها، بهینه کاوی، تدوین راهبردها و اهداف کنترلی، سنجه ‌های اندازه‌ گیری عملکرد، تدوین سیستم اندازه ‌گیری عملکرد و حرکت بر مبنای استراتژی‌ها و ایجاد ساختار حکمرانی بر راهبردهای کسب و کار در سازمان است. اصلی‌ترین منافع قابل دستیابی از به‌خدمت گرفتن این بسته‌ از خدمات شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی را می‌توان در قالب موارد زیر خلاصه کرد:
پایش و تحلیل محیط پیرامونی سازمان در بازه‌ های زمانی معین
تحلیل دقیق توانمندیهای داخلی در حوزه‌ های مالی، فناوری، فرایندها و منابع انسانی
توسعه ارکان راهبردی شامل بیانیه‌ی مأموریت، چشم‌ انداز و ارزش‌ها به‌شیوه ‌ای اثربخش و کاربردپذیر
فرموله کردن راهبرد و شناسایی اهداف نتیجه‌ ای سازمان در افق چشم‌انداز
طراحی انواع کارت‌های امتیازی در سطوح مختلف برای اندازه‌گیری عملکرد حوزه‌های مهم سازمان
تحلیل روابط منطقی میان شاخص ‌های اندازه‌ گیری عملکرد و اصلاح روابط متصور میان اهداف کنترلی در هر کارت امتیازی
نصب و استقرار سامانه‌ ی نرم ‌افزاری ارزیابی عملکرد در قالب داشبوردها و کارت‌های امتیازی
ارائه خدمات نرم ‌افزاری اتصال پایگاه ‌های داده به سامانه نرم‌ افزاری ارزیابی عملکرد
طراحی نظام گزارش‌ دهی شاخص‌های راهبردی و طرحریزی قالب گزارشات مورد نیاز در این حوزه
طراحی نظام بودجه‌ ریزی راهبردی و تخصیص بهینه ‌ی منابع به استراتژی‌ها
طرح‌ ریزی و پیاده‌ سازی فرایند و ساختار سازمانی متولی برنامه‌ ریزی راهبردی و اندازه‌ گیری عملکرد
بازبینی و طراحی ساختار سازمانی بر اساس استراتژی‌ های مصوب
شناسایی فرایندهای راهبردی، قابلیت‌های راهبردی و منابع راهبردی به‌ همراه مکانیزم پایش وضعیت آن‌ها
تجربیات موفق شرکت مهندسی صنایع یاس در بنگاه‌ های بزرگ و کوچک صنعتی و خدماتی، همراه با دانش فنی سطح بالای کارشناسان این شرکت، متضمن بهره‌ مندی مشتریان از منافع پیاده‌ سازی این خدمات است.
مشاوره در حوزه بانکداری جامع
روح بانکداری جامع معطوف به راهبری و مدیریت گروه‌ های مختلف مشتریان و بهره‌ گیری گسترده از ظرفیت ارتباط با مشتریان در جهت یکپارچه ‌سازی ارائه‌ ی خدمات است. معرفی خدمات مدرن صنعت بانکداری و سازمان‌دهی آن‌ها در قالب تأمین نیازهای گروه ‌های مشتریان، همچنین حرفه ‌ای شدن در تولید حداکثری محصولات و خدمات در قالبی مقرون به ‌صرفه و اقتصادی، مستلزم ایجاد تغییرات بنیادین در مدل کسب و کار فعلی بانک‌هاي كشور است. بنابراین می‌توان هسته‌ی اصلی در مدل جدید کسب و کار بانک را ارائه ‌ی خدمات متمایز به گروه ‌های مختلف مشتریان دانست كه تحقق آن نیازمند تفکیک معنادار و هوشمندانه‌ای میان کسب و کارهای بانکداری خرد (شخصی)، بانکداری تجاری، بانکداری شرکتی و ایجاد هم‌ راستایی میان شرکت‌های وابسته است. شركت مهندسي صنايع با تكيه بر مطالعات و تجربيات خود در اين زمينه امكان ارائه‌ي خدمات مشاوره ‌اي و نرم‌افزاري در اين حوزه را دارا است. اصلي ‌ترين خدمات قابل ارائه در اين بخش عبارتند از:
طراحي مدل مفهومي و برنامه ‌ي تغييرات پياده سازي بانكداري جامع
تدوين روش‌هاي عملي و نرم ‌افزاري شناسايي و تفكيك مشتريان موجود
نحوه‌ ي عملياتي متناسب‌ سازي درگاه ‌هاي ارائه‌ي خدمات به تفكيك گروه‌ هاي مشتريان
طراحي و توليد نرم‌افزارهاي مورد نياز براي عملياتي شدن بانكداري جامع
طراحي ساختار سازماني و نقش‌ها و وظايف مورد نياز براي تطابق با الگوهاي بانكداري جامع

طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای کاربردی

امکان ‌سنجی، تحلیل، طراحی و پیاده سازی راه ‌حل های نرم افزاری، طراحی، تولید و پیاده­ سازی نرم­ افزارهای خاص و سفارش مشتری، ارائه راه­ حل ­های یکپارچه نرم­ افزاری، طراحی و پیاده ­سازی نرم ­افزارهای خاص بانکی


تولید نرم‌افزار
دپارتمان تولید نرم‌افزار شرکت صنایع یاس ارغوانی باهدف توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری در حوزه تخصصی بانکداری جامع و ارتباط مؤثر با مشتریان ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ خود را متمرکز نموده است. اﯾﻦ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ از بدو شکل¬گیری خود بر آن بوده که ﺑـﺎ بهره‌گیری از ﺗـﻮان ﻋﻤﻠـﯽ و ﺗﺠﺮﺑـﻪ ﻣﺘﺨﺼﺼـﯿﻦ ضمن دستیابی به ﺷﻨﺎﺧﺖ صحیح از ﻧﯿﺎزﻫﺎي بانک‌ها و با بهره¬گیری از دانش و روش‌های کارآمد ، ﺳﯿﺴﺘمی یکپارچه، ﮐﺎرﺑﺮدي، قابل‌اطمینان و باکیفیت ﺑﺎﻻ را در اختیار کارفرمایان قرارداد. شرکت صنایع یاس ارغوانی راه حصول به اهداف تعیین‌شده را در پرتو رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی خود دانسته و رمز موفقیت و حضور قدرتمند خود در بانک‌های کشور و نیز قرار داشتن در زمره پیشتازان صنعت فن‌آوری اطلاعات را ناشی از وفاداری به ارزش‌های سازمانی خود می‌داند.
تحلیل داده
دپارتمان تحلیل داده اهداف زیر را دنبال می‌نماید : به وجود آوردن خودکفایی و استقلال در استخراج داده‌ها، گزارش دهی و تحلیل آن‌ها و بر عهده گرفتن مسئولیت انجام این اعمال بهبود کیفیت، هماهنگی و تمامیت داده‌ها افزایش سطح چالاکی کسب‌وکار و مطمئن شدن از این‌که داده‌ها، به‌موقع (به‌روز) و در دسترس هستند و اینکه قابلیت تبدیل‌شدن به اطلاعات معناداری رادارند تا از تصمیم‌گیری‌ها به‌صورت مؤثری پشتیبانی کنند ‌ فراهم آوردن محیطی قابل‌اطمینان (معتبر) و ایمن برای مدیریت داده‌ها

آمار و تحلیل داده ها

ارائه خدمات در زمینه هوشمندی کسب و کار، تجزیه و تحلیل داده، در سازمان و محیط کسب و کار در جهت کمک به فرایند تصمیم گیری، شناسایی نیازهای آماری و اطلاعاتی ضروری سازمان، بهینه سازی روش گردآوری داده‌ ها و اطلاعات


داده کاوی (Data Mining)
داده‌ کاوي فرايندي است که شامل جمع ‌آوري، تحليل داده و توسعه مدل‌ هاي يادگيري جهت اتخاذ تصميم‌ هاي عملي و اقدامات مقتضي بر اساس دانش بدست آمده مي ‌باشد.
با گسترش بکارگیری فناوری ‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی در کسب وکارهای مختلف، شرکت ‌ها هر روزه داده ­های زیادی را در مورد کارکنان، مشتریان، فروش، موجودی ‌ها، امور مالی و تولیدی جمع ­آوری می ­نمایند. این داده­ ها معمولاً به عنوان مبنایی برای گزارش­گیری­ ها و أخذ تصمیمات دوره­ ای در سیستم­ های اطلاعات مدیریت مورد استفاده قرار می گیرند.
با گذشت زمان و جمع ­آوری داده ­ها در جایی به نام انبار داده، با کوه یا معدنی از داده­ ها مواجه می ­شویم. جستجو و کاوش در این معدن داده را «داده ­کاوی» نام نهاده­ اند که با هدف یافتن، استخراج و بکارگیری روابط، الگوها، قوانین و دانش نهفته و مستتر در بین داده­ ها صورت می ­گیرد.
بانك‌ ها امروزه اطلاعات تراكنش‌ ها و ساير داده ‌هاي بانكي و مشتريان را در پايگاه‌ هاي داده ‌اي بسيار بزرگ نگهداري مي‌ كنند كه اطلاعات ارزنده‌ اي را مي ‌توان از اين منابع استخراج نمود. روش‌ هاي آماري سنتي، ظرفيت و توانایی مکفی برای تحليل اين داده‌ ها را ندارند؛ بنابراين تکنیک‌ هاي داده ‌كاوي در كليه ‌ي صنايع از جمله حوزه‌ي بانكداري به‌سرعت رشد كرده‌ اند و مي‌ توانند براي حل مسائل كسب­ و­كار در صنايع مالي و بانكداري مشاركت گسترده‌ اي داشته باشند. همچنین می ‌توان داده ‌کاوي را در زمينه مختلفي از قبيل بازاريابي و کنترل فرایند توليد، مطالعه عوامل ريسک، تشخيص پزشکي و ارزيابي اثربخشي راه ‌هاي جديد مقابله براي کشف کلاهبرداري بکار برد.
درخصوص كاربرد داده‌ كاوي در صنعت بانكداري می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
تشخيص تقلب و كلاهبرداري
پايش و نظارت بر كاركنان
فروش ضربدري
ايجاد وفاداري در مشتريان
بخش‌بندي و خوشه‌بندي مشتريان
پروفايل‌سازي مشتريان
تعيين امتياز اعتباري
ريسك اعتباري و مديريت ريسك
ارزيابي عملكرد بانك‌ها و مؤسسات مالي
پيش‌بيني ورشكستگي بانك‌ها و مؤسسات مالي
شناسائي بحران
شناسائي كناره‌گيري و انصراف مشتريان
بازاريابي برخط
هوشمندی کسب و کار (BI)
آمار و اطلاعات یکی از عوامل مؤثر و ضروری برای برنامه ریزی، ارزیابی عملکردها و تصمیم گیری در سطوح مختلف مدیریت است. بعلاوه میزان موفقیت مدیران در اجرای برنامه‌ های مورد نظر و حصول به نتایج مطلوب و میزان تحقق اهداف سازمانی آنها، رابطه‌ ای مستقیم با میزان بهره ‌گیری از آمار و اطلاعات صحیح، به روز و اثربخش دارد. لذا استفاده از این ابزار مورد توجه و تأکید روزافزون سیاستگزاران و برنامه ریزان جوامع قرار گرفته است.
با وجود مشکلاتی که حجم زیاد داده­ها برای سازمان به وجود می­آورد، اما فرصت­ هایی را نیز برای كسب‌ و‌كار فراهم می­کند كه با استفاده از آن ها می­توان به آمار و تحلیل‌ های عميق ‌تري نسبت به قبل در مورد وضعيت سازمان دست يافت و اطلاعات جامع ‌تري بدست آورد. اینگونه تحلیل­ها عمدتا در قالب هوش کسب و کار معنا پیدا می­کند و مبنای دقیقی برای تصمیم­ گیری­ ها و برنامه­ریزی­ها در سطوح مختلف برون­ سازمانی و درون­سازمانی است.
بنابراین لازم است که فرایندهای متناظر با چرخه حیات داده یعنی طراحی، تولید، جمع آوری، بروز رسانی، ذخیره‌ سازی، تحلیل و انتشار داده­ها به صورت دقیق و درست به انجام برسد تا بستری را برای دستیابی به آمار و اطلاعات درست و بهنگام و در نهایت هوش کسب و کار فراهم کند.
شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی آماده است تا با توجه به نیاز وافر بانکها در این خصوص، راه حل­های مناسبی را برای انجام فرایندهای چرخه حیات داده و در نهایت شیوه دستیابی به آمار و اطلاعات دقیق، درست و بهنگام در بانک ‌ها، ارائه دهد تا نیازهای درون سازمانی و برون سازمانی به نحو شایسته­ ای برآورده گردد.
گزارشات مدیریتی (MIS)
کمبود اطلاعات دقيق و به‌ موقع بزرگترين مشکل يک سازمان است. از آنجا که مديران براي تصميم‌ گيري تحت فشار هستند، در شرایط عدم دسترسی به اطلاعات لازم معمولا بر اساس يک تصميم‌ گيري حدسي مجبور به ريسک مي ‌شوند که اين ريسک ‌ها در بسیاری از موارد سبب از دست رفتن برخی منافع کسب و کار مي ‌شوند. فراهم آوردن بستر هوشمندي کسب و کار و به دنبال آن داشبورد مديريت و گزارش ‌های تحلیلی، امکان دستیابی، مديريت و تحليل داده‌ ها را در زمان و هزينه کمتر امکان پذير مي سازد.
تحلیل جغرافیایی داده ها (GIS)
سیستم ‌های اطلاعات جغرافیایی مجموعه ‌ای از سخت ‌افزار، نرم ‌افزار، داده‌ های جغرافیایی و منابع انسانی است که به‌ منظور کسب، ذخیره، به ‌روز رسانی، به ‌کارگیری، تحلیل و نمایش کلیه‌ ی اشکال اطلاعات مرجع جغرافیایی طراحی می‌شود. سیستم اطلاعات جغرافیایی در واقع علم و فن مدیریت اطلاعات مکان مرجع است که مدیران، تصمیم گیران و متخصصان را قادر به ذخیره‌سازی، پردازش، به‌هنگام‌ سازی و بازیافت اطلاعات مختلف در قالب‌های متنوع متنی، گرافیکی و رقومی در مقیاس‌های متناسب می‌نماید. در حال حاضر سیستم اطلاعات جغرافیایی به‌علت قابلیت تقریباً منحصر به فرد خود در اتصال اطلاعات مکانی به اطلاعات توصیفی از جایگاه خاصی میان علوم کاربردی برخوردار است و درکنار سایر برنامه‌های تخصصی مدیریت پایگاه‌های اطلاعاتی به‌عنوان وسیله‌ای توانمند در تشکیل و برپایی پایگاه‌های داده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تحلیل ‌های مکانی و سیستمهای اطلاعاتی جغرافیایی شیوه ‏ی قدرتمندی برای متصل کردن افراد، تراکنشها، روندهای محیطی و مشتریان به مکان ‌ها است. تحلیل ‌های مکانی مبدل این حجم انبوه داده‏ ها به بسته‏ های مجزا و قابل درکی است که قدرت تحلیل داده‏ ها را به طرز چشمگیری ارتقا می‏دهد. کاربردهای متعددی از کشف تقلب تا مکانیابی و تنظیم شبکه و اندازه‌ گیری میزان وفاداری مشتریان به محصولات و بخش ‏بندی آنها همه و همه با تبدیل این حجم انبوه از داده‏ ها به داده‏ های مکانی شده تسهیل شده و مزیت رقابتی منحصر به فردی در اختیار موسسات مالی و بانک ‌ها قرار می ‏دهد. شركت مهندسي صنايع ياس ارغواني با تكيه بر تجربيات منحصر به فرد خود در اين زمينه امكان ارائه‌ ي خدمات زير به نظام بانكي كشور را فراهم كرده است:
طراحي و توسعه ‌ي سيستم ‌هاي ارزيابي پتانسيل كسب و كار بانكي در سطح کلان ‌شهرهای كشور
تدوين استراتژي‌ هاي توسعه و تنظيم شبكه شعب شامل شناسايي ادغام ‌ها، جابجايي ‌ها و تأسيس شعب در سطح کلان ‌شهرها
تدوين استراتژي‌ هاي توسعه و تنظيم خودپردازها
ارزيابي عملكرد و هدف‌ گذاري شاخص ‌هاي عملياتي در سطح شعب بر اساس پتانسيل كسب و كار بانكي
شناسايي كانون ‌هاي تمركز مشتريان مهم و مديريت ارتباط با مشتريان از طريق تحليل جغرافيايي تراكنش‌ ها
شناسايي مشتريان بالقوه به تفكيك گروه ‌هاي مشتريان (مبتني بر الگوي بانكداري جامع)
تحليل جغرافيايي حوزه‌ هاي سرپرستي و مديريت شعب به‌ منظور مديريت متوازن مشتريان و شعب در سطح کلان‌شهرها
تحليل و بهينه‌ سازي مسيرهاي پول ‌رساني و حمل اوراق بهادار

مدیریت و کنترل پروژه

مشاوره، طراحی و استقرار نظامها و رویه های مدیریت پروژه، برنامه و سبد پروژه متناسب با نیاز سازمان‌ها، طراحی ساختار و استقرار دفتر مدیریت پروژه، برنامه و سبد پروژه، ارزیابی سطح بلوغ سازمانی مدیریت پروژه و ارائه راهکار و نقشه راه برای افزایش سطح بلوغ سازمانی، نصب، آموزش و راه‌اندازی انواع ابزارها و نرم‌افزارهای مدیریت پروژه سازمانی متناسب با نیاز مشتری، مشاوره و ارائه خدمات مدیریت ریسک پروژه‌ها خدمات شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی در زمینه مدیریت پروژه:


طراحی و استقرار نظام جامع مدیریت پروژه (برنامه و سبد پروژه)
طی سالیان اخیر، دانش و حرفه مدیریت پروژه از حرفهای جانبی و کمکی در سازمان‌ها به یک حرفه کاملاً مجزا، مانند سایر مشاغل دیگر تبدیل‌شده است. اگرچه در سازمان‌های پروژه محور، مدیریت پروژه‌‌‌ها و سبد پروژه جزئی از فرایندهای اصلی سازمان و زنجیره‌‌‌ی اصلی ارزش هر سازمان می‌‌‌باشد، ولی این موضوع به معنای عدم نیاز سازمان‌های عملیات محور با مدیریت پروژه نیست. امروزه مدیریت پروژه به‌عنوان امری ضروری و بسیار مهم و دائمی برای نجات سازمان و بقاء آن شناخته‌شده است. بی‌‌‌تردید سطح بالای کیفی نظام جامع و سیستم مدیریت پروژه و استفاده از ابزارها و نرم‌‌‌افزارهای مناسب و متناسب با نیاز سازمان، جزئی از مزایای رقابتی و شایستگی‌‌‌های استراتژیک هر سازمان تلقی شده و به آن‌ها کمک می‌‌‌کند تا توان رقابت‌پذیری خود را در آینده بازار کسب‌وکار تعالی بخشند. این امر با طراحی و پیاده‌‌‌سازی نظام جامع و متدولوژی مدیریت پروژه مختص سازمان و به‌تبع آن به‌کارگیری ابزارها و نرم‌‌‌افزارهای متناسب موردنیاز به‌‌‌دست می‌‌‌آید. سازمان‌ها، نیازها، شایستگی‌‌‌ها و سرمایه‌‌‌های انسانی و فرایندی متفاوتی دارند که ضرورت سفارشی‌‌‌سازی سیستم‌‌‌ها و مدل‌‌‌های مدیریت پروژه را برای هر سازمان ایجاب می‌‌‌نماید.
طراحی و پیاده‌سازی دفتر مدیریت پروژه، مدیریت برنامه و سبد پروژه (PMO)
دستاوردهای اجرای این خدمات به شرح زیر را است: • مدیریت اثربخش آغاز، برنامه‌ریزی، اجرا، کنترل و خاتمه پروژه‌های سازمان ه ایجاد محیطی جامع و یکپارچه برای مدیریت تمامی پروژه‌ها، سبد پروژه و منابع سازمان و یکپارچگی تمام روال‌های کاری، ایجاد بانک اطلاعاتی پروژه‌ها • طراحی و پیاده‌سازی مدل سفارشی مدیریت پروژه‌های سازمان • مرکزیت دهی و هماهنگی مدیریت پروژه‌های سازمان • نظارت بر مدیریت پروژه‌ها، برنامه‌ها، سبد پروژه و یا ترکیب آن‌ها • دید جامع به سازمان و اهداف سازمانی به‌عنوان یک کل • نظارت مرکزی بر تمامی برنامه‌های زمانی و بودجه • اولویت‌بندی، هماهنگی میان پروژه‌ها، برنامه‌ها و سبد پروژه‌های سازمان، تسطیح و تخصیص منابع، همیاری در تکمیل شرح خدمات تفصیلی پروژه‌ها و تعیین دستاوردها • ایجاد محیطی جامع و یکپارچه برای مدیریت تمامی پروژه‌ها و سبد پروژه و یکپارچگی تمام روال‌های کاری • تدوین و به‌کارگیری متدولوژی واحد برای مدیریت پروژه‌ها و منابع سازمان • برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌های سازمان و هشدار به‌موقع انحراف از اهداف پروژه و سازمان • تهیه گزارش‌های جامع و یکپارچه و به هنگام برای ذینفعان در سطوح مختلف و كمك به تصمیم‌گیری و تصمیم سازی مديران ارشد در خصوص پروژه‌های جاري سازمان • ايجاد يك نظام استاندارد و متناسب با نیاز سازمان براي مستندسازي پروژهها • ایجاد بانک اطلاعاتی پروژه‌ها، برنامه‌ها و... • به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات در سازمان و ثبت و انتقال دروس آموخته پروژه‌ها به‌عنوان سرمایه‌های فرایندی سازمان و........
برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌های عمرانی و ساختمانی
ارائه خدمات برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در پنج گروه فرایندی مدیریت پروژه و در چهار فاز (از تحویل زمین تا تحویل موقت و قطعی)به شرح زیر انجام می‌شود: • فاز برنامه‌ریزی پروژه • فاز کنترل پروژه • ایجاد و پیاده‌سازی سیستم‌های مکانیزه مدیریت پروژه • نظارت بر حسن اجرای خدمات کنترل کیفیت پروژه
پیاده‌سازی، بومی‌سازی و سفارشی‌سازی انواع سیستم‌های یکپارچه مدیریت پروژه سازمانی
امروزه تصور اجرای فرایندها بدون سیستم مدیریت پروژه یکپارچه، سازمانی، تحت شبکه و توانمند که قابلیت‌های مدیریت سبد پروژه‌ها را داشته باشد، تقریباً غیرممکن است. بنابراین مکانیزه نمودن سیستم و فرایندهای مدیریتی از مهم‌ترین بخش¬های پیاده‌سازی دفتر مدیریت پروژه است. در همین راستا این شرکت اقدام به ارائه خدمات نصب، راه‌اندازی و آموزش پلتفرم‌های مدیریتی سازمانی و مکانیزاسیون فرایندها نموده است. این نرم‌افزار با عنوان EPM مبتنی بر پلتفرم sharepoint مزایای بی‌شماری را در بردارد، بعلاوه با سایر نرم‌افزارها و مدل مدیریت پروژه به‌راحتی یکپارچه‌شده و همچنین قابلیت سفارشی‌سازی متناسب با هر نیاز سازمان را دارد. دستاوردهای اجرای این خدمات به شرح زیر را است: • مکانیزه نمودن مدیریت پروژه‌ها، برنامه‌ها و سبد پروژه‌های سازمان • ایجاد سیستم مکانیزه مدیریت مستندسازی پروژه‌ها • تولید انواع گزارش‌های مدیریتی موردنیاز • ایجاد محیطی جامع، یکپارچه و سازمانی برای مدیریت اثربخش منابع و پروژه‌ها و تسهیل فضای کارگروهی و مستندسازی
طراحی و پیاده‌سازی داشبورد مدیریت پروژه